Hyppää sisältöön

CAP-Autokoulu Lahti Aleksi

Vaihda toimipiste

Palvelukielet:

suomi, englanti

CAP-Autokoulu Lahti Aleksi löytyy keskustan pääkadun varrelta osoitteesta Aleksanterinkatu 2. Meillä työskentelee kymmenen liikenneopettajaa ja asiakaspalvelukoordinaattori. Meillä Cap Lahti Aleksilla on rento ja positiivinen tunnelma ja (huonoa?) huumoria ei tässä työtiimissä säästellä. Siitä huolimatta osaamme myös olla asiallisia ja todennäköisesti saat vastauksen kaikkiin autokoulujuttuihin liittyviin kysymyksiin.

Ajo-opetuksessa käytössämme ovat uudenkarheat Bemarit ja Volkkarit. Halutessasi voit ajaa ajokortin myös automaattivaihteisella autolla. Ympäristöystävällisyyttä lisää simulaattoreiden käyttö, ja niitä löydätkin kaksin kappalein toimipisteestämme. Ajo-opetusta saa Lahdessa suomeksi ja englanniksi.

Meillä asiakkaat viihtyvät ja hyvin usein he palaavat luoksemme, kun on ajokorttiluokan korottamisen aika. Meidän vahvuuksiamme ovat AM120-, AM121-, A- ja B- opetus. Lisäksi teemme yhteistyötä CAP Pro Academyn kanssa ja C1-, C1E ja C-luokkien ajotunnit onnistuvat Lahdessa.

Tervetuloa Lahti Aleksille!

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Lahden toimistopalvelut

Paikkakuntakohtaiset ajanvaraukset ja peruutukset sekä kokeisiin liittyvät asiat.
Laskutuspalvelun aukioloajat.

Maksutavat

Vastaanotamme käteismaksuja.

Vastaanotamme korttimaksuja.

Valtakunnallinen asiakaspalvelu

Yleiset ajokorttiin ja autokoulukursseihin liittyvät asiat ja neuvonta.

Osoite ja aukioloajat

Toimistopalvelut

Aleksanterinkatu 2
15110 Lahti
ma -
ti -
ke -
to -
pe -

Ajotuntien aloituspisteet

Autolla
  • CAP-Autokoulu Lahti Aleksi
    Aleksanterinkatu 2
  • CAP-Autokoulu Lahti Aleksi
    automaattiajot
Mopolla
  • CAP-Autokoulu Lahti Aleksi
    Aleksanterinkatu 2
Mopoautolla
  • CAP-Autokoulu Lahti Aleksi
    Aleksanterinkatu 2
Moottoripyörällä
  • CAP-Autokoulu Lahti Aleksi
    Aleksanterinkatu 2
Simulaattorilla
  • CAP-Autokoulu Lahti Aleksi
    Aleksanterinkatu 2
Toimipisteen palvelut

Ajokieltokoulutus

Suorita Poliisin kuljettajalle määräämä ajokieltokoulutus kätevästi verkkokoulutuksena.

Ajotaidon ylläpito

Palvelut seniorikuljettajille ja muut ajo-oikeuden ylläpitoon liittyvät koulutukset: mm. ajonäytteet, ajokyvyn arvioinnit ja poliisin määräämä ajokoe.

Henkilöauto

Suorita ajokortti autokoulussa tai opetusluvalla. Tuloksia tuottavat ja modernit opetusmetodit.

Lisäajotunnit

Yksittäiset ajotunnit kaikkiin korttiluokkiin.

Moottoripyörä

Kurssit kaikkiin moottoripyörä­korttiluokkiin – myös korotuskurssit.

Mopo ja mopoauto

Kurssit ja mopo- ja mopoauto-opetukseen. Ajo-opetusta keväästä syksyyn ja teoriatunteja läpi vuoden.

Mönkijä ja traktori

Kurssit mopolle, mönkijälle ja moottorikelkalle.

Opetuslupa

Kaikki sujuvaan opetuslupa-opetukseen: lain vaatima pakollinen opetus ja lisäpalvelut.

Henkilökunta

Ella Hakala

Asiakaspalvelukoordinaattori
040 142 7244
ella.hakala@cap.fi

Harri Kämäräinen

Liikenneopettaja
041 732 0990
harri.kamarainen@cap.fi

Niina Hujanen

Liikenneopettaja
044 740 6173
niina.hujanen@cap.fi

Juha Maunu

Liikenneopettaja
041 732 1202
juha.maunu@cap.fi

Albert Toppinen

Liikenneopettaja
044 559 1883

Allan Pirkkalainen

Liikenneopettaja
044 485 0561
allan.pirkkalainen@cap.fi

Antti Lankinen

Liikenneopettaja
050 313 9405
antti.lankinen@cap.fi

Anne Virta

Liikenneopettaja
050 340 6670
anne.virta@cap.fi

Jasmin Tuominen

Liikenneopettaja
044 788 3477
jasmin.tuominen@cap.fi

Minna Laine

Asiakaspalvelupäällikkö
041 730 7502
minna.laine@cap.fi

Jari Nurminen

Liikenneopettaja
041 731 0778
jari.nurminen@cap.fi

Etsi mitä tahansa