Hyppää sisältöön

CAP-Autokoulu Hyrylä

Tervetuloa hyväntuuliseen CAP-Autokoulu Hyrylään; vaikka osoitetiedot vievät Kauppatielle, on sisäänkäynti Hyryläntien puolelta. Hyrylän varuskunnassa on koulutettu sotilaita 150 vuoden ajan. Viimeiset varusmiehet koulutettiin vuonna 2006. CAP Hyrylä jatkaa koulutusperinnettä kouluttamalla mallikelpoisia kuljettajia liikenteeseen. Laadukasta koulutusta tarjoamme niin henkilöauto-, mopo-, mopoauto-, kuin moottoripyöräkursseilla. Opetuslupalaisia unohtamatta. Voit tulla toimistomme aukioloaikoina tutustumaan toimintaamme, jota Marika esittelee mielellään. Kalle vastaa opetuksesta, apunaan moottoripyöräkouluttajat Semi ja Mikael. Jos CAP-Autokoulu Hyrylä olisi henkilö, hän olisi freesi nuorukainen.

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Hyrylä toimistopalvelut

Paikkakuntakohtaiset ajanvaraukset ja peruutukset sekä kokeisiin liittyvät asiat.
Laskutuspalvelun aukioloajat.

Valtakunnallinen asiakaspalvelu

Yleiset ajokorttiin ja autokoulukursseihin liittyvät asiat ja neuvonta.

Osoite ja aukioloajat

Toimistopalvelut

Kauppatie 8
04300 Tuusula Sisäänkäynti Hyryläntien puolelta
ma 12:30-16:30
ti Suljettu
ke 12:30-16:30
to Suljettu
pe Suljettu
la Suljettu
su Suljettu

Ajotuntien aloituspisteet

Autolla
  • CAP-Autokoulu Hyrylä
    Kauppatie 8
Mopolla
  • CAP-Autokoulu Hyrylä
    Kauppatie 8
Mopoautolla
  • CAP-Autokoulu Hyrylä
    Kauppatie 8
Moottoripyörällä
  • CAP-Autokoulu Hyrylä
    Kauppatie 8
Simulaattorilla
  • CAP-Autokoulu Hyrylä
    Kauppatie 8
Ajoharjoittelurata
  • UAR Vantaa
    Myllykyläntie 1, VANTAA
Toimipisteen palvelut

Henkilöauto

Suorita ajokortti autokoulussa tai opetusluvalla. Tuloksia tuottavat ja modernit opetusmetodit.

Mopo ja mopoauto

Kurssit ja mopo- ja mopoautoopetukseen. Ajo-opetusta keväästä syksyyn ja teoriatunteja läpi vuoden.

Mönkijä ja traktori

Kurssit mopolle, mönkijälle ja moottorikelkalle.

Moottoripyörä

Kurssit kaikkiin moottoripyörä­korttiluokkiin – myös korotuskurssit.

Opetuslupa

Kaikki sujuvaan opetuslupa-opetukseen: lain vaatima pakollinen opetus ja lisäpalvelut.

Ajokieltokoulutus

Suorita Poliisin kuljettajalle määräämä ajokieltokoulutus kätevästi verkkokoulutuksena.

Ajotaidon ylläpito

Palvelut seniorikuljettajille ja muut ajo-oikeuden ylläpitoon liittyvät koulutukset: mm. ajonäytteet, ajokyvyn arvioinnit ja poliisin määräämä ajokoe.

Lisäajotunnit

Yksittäiset ajotunnit kaikkiin korttiluokkiin.

Henkilökunta

Miska Podduikin

Liikenneopettaja
041 732 1015
miska.podduikin@cap.fi

Heidi Saastamoinen

Liikenneopettaja
041 731 8417
heidi.saastamoinen@cap.fi

Timo Autio

Liikenneopettaja
050 467 3007
timo.autio@cap.fi

Marika Nikoskinen

Myyntineuvottelija
041 731 0623
marika.nikoskinen@cap.fi

Maiju Kiiskinen

Liikenneopettaja
041 731 4260
maiju.kiiskinen@cap.fi

Kalle Parkkisenniemi

Liikenneopettaja
041 730 4460
kalle.parkkisenniemi@cap.fi

Jukka Salonen

Liikenneopettaja
050 331 1510
jukka.salonen@cap.fi

Sari Saarni

Asiakaspalvelupäällikkö
044 702 2308
sari.saarni@cap.fi

Etsi mitä tahansa