Hyppää sisältöön

CAP-Autokoulu Järvenpää

CAP-Autokoulu Järvenpään avaran, valoisan ja suuren toimitilan löydät meidän keskustasta Postikadulta, Shellin naapurista. Järvenpää on mukavan leppoisa kaupunki Tuusulanjärven rannalla, jossa ihmiset huomioivat toisiaan ja puhaltavat yhteen hiileen. Tämä on nähtävissä myös CAP-Autokoulu Järvenpäässä. Auttaminen ei rajoitu kaupungin rajoihin, sillä Keski-Uudenmaan kunnat, Järvenpää, Kerava ja Tuusula tekevät yhteistyötä ja auttavat toinen toisiaan. Henkilönä CAP Järvenpää olisi rauhallinen tuumailija.

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Järvenpään toimistopalvelut

Paikkakuntakohtaiset ajanvaraukset ja peruutukset sekä kokeisiin liittyvät asiat.
Laskutuspalvelun aukioloajat.

Valtakunnallinen asiakaspalvelu

Yleiset ajokorttiin ja autokoulukursseihin liittyvät asiat ja neuvonta.

Osoite ja aukioloajat

Toimistopalvelut

Postikatu 4
04400 Järvenpää
ma 12:30-16:30 6.2. 13:00-16:30
ti 12:30-16:30 7.2. 13:00-16:30
ke 12:30-16:30 8.2. Suljettu
to 12:30-16:30 9.2. 13:00-16:30
pe Suljettu
la Suljettu
su Suljettu

Ajotuntien aloituspisteet

Autolla
  • CAP-Autokoulu Järvenpää
    Postikatu 4
Mopolla
  • CAP-Autokoulu Järvenpää
    Postikatu 4
Mopoautolla
  • CAP-Autokoulu Järvenpää
    Postikatu 4
Moottoripyörällä
Simulaattorilla
  • CAP-Autokoulu Järvenpää
    Postikatu 4
Ajoharjoittelurata
  • UAR Vantaa
    Myllykyläntie 1, VANTAA
Toimipisteen palvelut

Henkilöauto

Suorita ajokortti autokoulussa tai opetusluvalla. Tuloksia tuottavat ja modernit opetusmetodit.

Mopo ja mopoauto

Kurssit ja mopo- ja mopoautoopetukseen. Ajo-opetusta keväästä syksyyn ja teoriatunteja läpi vuoden.

Mönkijä ja traktori

Kurssit mopolle, mönkijälle ja moottorikelkalle.

Moottoripyörä

Kurssit kaikkiin moottoripyörä­korttiluokkiin – myös korotuskurssit.

Opetuslupa

Kaikki sujuvaan opetuslupa-opetukseen: lain vaatima pakollinen opetus ja lisäpalvelut.

Ajokieltokoulutus

Suorita Poliisin kuljettajalle määräämä ajokieltokoulutus kätevästi verkkokoulutuksena.

Ajotaidon ylläpito

Palvelut seniorikuljettajille ja muut ajo-oikeuden ylläpitoon liittyvät koulutukset: mm. ajonäytteet, ajokyvyn arvioinnit ja poliisin määräämä ajokoe.

Lisäajotunnit

Yksittäiset ajotunnit kaikkiin korttiluokkiin.

Henkilökunta

Miska Podduikin

Liikenneopettaja
041 732 1015
miska.podduikin@cap.fi

Heidi Saastamoinen

Liikenneopettaja
041 731 8417
heidi.saastamoinen@cap.fi

Maiju Kiiskinen

Liikenneopettaja
041 731 4260
maiju.kiiskinen@cap.fi

Kalle Parkkisenniemi

Liikenneopettaja
041 730 4460
kalle.parkkisenniemi@cap.fi

Jukka Salonen

Liikenneopettaja
050 331 1510
jukka.salonen@cap.fi

Sami Lassila

Liikenneopettaja
041 318 5966
041 318 5966
sami.lassila@cap.fi

Sari Saarni

Asiakaspalvelupäällikkö
044 702 2308
sari.saarni@cap.fi

Etsi mitä tahansa