Hyppää sisältöön

CAP-Autokoulu Kruunupyy

Vaihda toimipiste

Palvelukielet:

suomi, ruotsi, englanti

Operoimme Kruunupyyssä ilman toimitilaa. Ajoonlähtöpisteenä käytämme Kruunupyyn lukion parkkipaikkaa. Simulaattoriajotunnit, mopoauton sekä 2-pyöräisten ajotunnin lähtevät Kokkolan toimipisteeltä. Lisäksi toimistopalvelut löydät Kokkolasta.

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Kruunupyyn toimistopalvelut

Paikkakuntakohtaiset ajanvaraukset ja peruutukset sekä kokeisiin liittyvät asiat.
Laskutuspalvelun aukioloajat.

Maksutavat

Huomioithan, ettemme vastaanota kortti- tai käteismaksuja.

Valtakunnallinen asiakaspalvelu

Yleiset ajokorttiin ja autokoulukursseihin liittyvät asiat ja neuvonta.

Osoite ja aukioloajat

Kruunupyyssä ei ole toimitiloja.

Toimistopalvelut ovat Kokkolassa:

Kokkola
Kaarlelankatu 9

Ajotuntien aloituspisteet

Autolla
Mopolla
Mopoautolla
Moottoripyörällä
Simulaattorilla
Toimipisteen palvelut

Ajokieltokoulutus

Suorita Poliisin kuljettajalle määräämä ajokieltokoulutus kätevästi verkkokoulutuksena.

Ajotaidon ylläpito

Palvelut seniorikuljettajille ja muut ajo-oikeuden ylläpitoon liittyvät koulutukset: mm. ajonäytteet, ajokyvyn arvioinnit ja poliisin määräämä ajokoe.

Henkilöauto

Suorita ajokortti autokoulussa tai opetusluvalla. Tuloksia tuottavat ja modernit opetusmetodit.

Lisäajotunnit

Yksittäiset ajotunnit kaikkiin korttiluokkiin.

Moottoripyörä

Kurssit kaikkiin moottoripyörä­korttiluokkiin – myös korotuskurssit.

Mopo ja mopoauto

Kurssit ja mopo- ja mopoauto-opetukseen. Ajo-opetusta keväästä syksyyn ja teoriatunteja läpi vuoden.

Mönkijä ja traktori

Kurssit mopolle, mönkijälle ja moottorikelkalle.

Opetuslupa

Kaikki sujuvaan opetuslupa-opetukseen: lain vaatima pakollinen opetus ja lisäpalvelut.

Henkilökunta

Martin Kronholm

Liikenneopettaja
Liikenneopettajaharjoittelija
0504793203
martin.kronholm@cap.fi

Pyry Honkonen

Liikenneopettaja
050 336 5984
pyry.honkonen@cap.fi

Linda Suvanto

Asiakaspalvelukoordinaattori
050 356 8585
linda.suvanto@cap.fi

Johannes Klubb

Liikenneopettaja
041 732 2221
johannes.klubb@cap.fi

Christer Klubb

Liikenneopettaja
041 731 7653
christer.klubb@cap.fi

Riitta Kivioja

Liikenneopettaja
050 383 3310
riitta.kivioja@cap.fi

Henna-Mari Heikkinen

Asiakaspalvelupäällikkö
044 755 9015
henna-mari.heikkinen@cap.fi

Etsi mitä tahansa