Hyppää sisältöön

CAP-Autokoulu Vantaa Myyrmanni

Ryhdikäs ja asiantunteva CAP-Autokoulu Myyrmanni sijaitsee Länsi-Vantaan vilkkaassa ostoskeskuksessa, Myyrmannissa. Meille on tosi helppo tulla. Kauppakeskus Myyrmanni sijaitsee vain muutaman askeleen päässä juna-asemalta. Noin 30 neliön moderni ja viihtyisä tila löytyy kolmannesta kerroksesta Café NUVO:n vierestä. Toimiston aukioloaikana sinua on vastassa iloinen sekä aina ystävällinen myyntineuvottelijamme. Odotustilan toista seinää koristaa hauska liikenne-tapetti, jonka lisäksi sisustukseen on lisätty muutama oranssi väriläiskä tilaa piristämään. Nähdään Myyrmannissa!

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Myyrmannin toimistopalvelut

Paikkakuntakohtaiset ajanvaraukset ja peruutukset sekä kokeisiin liittyvät asiat.
Laskutuspalvelun aukioloajat.

Valtakunnallinen asiakaspalvelu

Yleiset ajokorttiin ja autokoulukursseihin liittyvät asiat ja neuvonta.

Osoite ja aukioloajat

Toimistopalvelut

Iskoskuja 3 (Kauppakeskus Myyrmanni, 3. krs)
01600 Vantaa Kauppakeskus Myyrmanni, 3. krs
ma 12:30-17:00 30.1.
ti 11:00-17:00
ke 11:00-17:00
to 11:00-17:00
pe 11:00-17:00
la Suljettu
su Suljettu

Ajotuntien aloituspisteet

Autolla
  • CAP-Autokoulu Vantaa Myyrmanni
    Iskoskuja 3 (Kauppakeskus Myyrmanni, 3. krs)
  • Vaskivuoren lukio
    Virtatie 4, Vantaa
Simulaattorilla
  • CAP-Autokoulu Vantaa Myyrmanni
    Iskoskuja 3 (Kauppakeskus Myyrmanni, 3. krs)
Ajoharjoittelurata
  • UAR Vantaa
    Myllykyläntie 1, Vantaa
Toimipisteen palvelut

Henkilöauto

Suorita ajokortti autokoulussa tai opetusluvalla. Tuloksia tuottavat ja modernit opetusmetodit.

Mönkijä ja traktori

Kurssit mopolle, mönkijälle ja moottorikelkalle.

Opetuslupa

Kaikki sujuvaan opetuslupa-opetukseen: lain vaatima pakollinen opetus ja lisäpalvelut.

Ajokieltokoulutus

Suorita Poliisin kuljettajalle määräämä ajokieltokoulutus kätevästi verkkokoulutuksena.

Ajotaidon ylläpito

Palvelut seniorikuljettajille ja muut ajo-oikeuden ylläpitoon liittyvät koulutukset: mm. ajonäytteet, ajokyvyn arvioinnit ja poliisin määräämä ajokoe.

Lisäajotunnit

Yksittäiset ajotunnit kaikkiin korttiluokkiin.

Henkilökunta

Kari Greus

Liikenneopettaja
044 485 0569
kari.greus@cap.fi

Epi Kastelli

Liikenneopettaja
044 766 5610
epi.kastelli@cap.fi

Pasi Komulainen

Liikenneopettaja
044 485 0550
pasi-pekka.komulainen@cap.fi

Jani Rantonen

Liikenneopettaja
041 731 9550
jani.rantonen@cap.fi

Saara Virtanen

Myyntineuvottelija
040 142 7240
saara.virtanen@cap.fi

Piia Tahvanainen

Asiakaspalvelukoordinaattori
040 142 7240
piia.tahvanainen@cap.fi

Jenni Puska

Aluepäällikkö
044 485 0583
jenni.puska@cap.fi

Etsi mitä tahansa