Hyppää sisältöön

CAP-Autokoulu Vantaa Tikkurila

Vaihda toimipiste

Palvelukielet:

suomi, englanti

Tikkurilan Esikkotie 1 toimii ajotuntien lähtöpysäkkinä sekä simulaattoriajotuntien suorituspaikkana.
Lähimmät toimistopalvelut CAP-AUTOKOULU Tikkuri, kauppakeskus Tikkurin 1. kerros.

Tervetuloa autokouluun!

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tikkurilan toimistopalvelut

Paikkakuntakohtaiset ajanvaraukset ja peruutukset sekä kokeisiin liittyvät asiat.
Laskutuspalvelun aukioloajat.

Maksutavat

Huomioithan, ettemme vastaanota kortti- tai käteismaksuja.

Valtakunnallinen asiakaspalvelu

Yleiset ajokorttiin ja autokoulukursseihin liittyvät asiat ja neuvonta.

Osoite ja aukioloajat

Tikkurilassa ei ole toimitiloja.

Toimistopalvelut ovat Tikkurissa:

Vantaa Tikkurila, Tikkuri
Asematie 4-10
kauppakeskus Tikkurin 1. kerros

Ajotuntien aloituspisteet

Autolla
  • P-paikka
    Esikkotie 1, Vantaa
  • CAP-Autokoulu Vantaa Tikkurila, Tikkuri
    automaattiajot
Mopolla
Moottoripyörällä
Simulaattorilla
Ajoharjoittelurata
  • UAR Vantaa
    Myllykyläntie 1, Vantaa
Toimipisteen palvelut

Ajokieltokoulutus

Suorita Poliisin kuljettajalle määräämä ajokieltokoulutus kätevästi verkkokoulutuksena.

Ajotaidon ylläpito

Palvelut seniorikuljettajille ja muut ajo-oikeuden ylläpitoon liittyvät koulutukset: mm. ajonäytteet, ajokyvyn arvioinnit ja poliisin määräämä ajokoe.

Henkilöauto

Suorita ajokortti autokoulussa tai opetusluvalla. Tuloksia tuottavat ja modernit opetusmetodit.

Lisäajotunnit

Yksittäiset ajotunnit kaikkiin korttiluokkiin.

Moottoripyörä

Kurssit kaikkiin moottoripyörä­korttiluokkiin – myös korotuskurssit.

Mopo ja mopoauto

Kurssit ja mopo- ja mopoauto-opetukseen. Ajo-opetusta keväästä syksyyn ja teoriatunteja läpi vuoden.

Mönkijä ja traktori

Kurssit mopolle, mönkijälle ja moottorikelkalle.

Opetuslupa

Kaikki sujuvaan opetuslupa-opetukseen: lain vaatima pakollinen opetus ja lisäpalvelut.

Henkilökunta

Eemeli Pellinen

Liikenneopettaja
041 731 8357
eemeli.pellinen@cap.fi

Mikko Juntunen

Liikenneopettaja
041 731 2999
mikko.juntunen@cap.fi

Kari Greus

Liikenneopettaja
044 485 0569
kari.greus@cap.fi

Sanni Tolonen

Myyntineuvottelija
098 870 4088
sanni.tolonen@cap.fi

Tia Salo

Asiakaspalvelukoordinaattori
098 870 4077
tia.salo@cap.fi

Jenni Puska

Aluepäällikkö
044 485 0583
jenni.puska@cap.fi

Etsi mitä tahansa