Hyppää sisältöön

CAP-Autokoulu Vantaa Tikkurila

Tikkurilan Esikkotie 1 toimii ajotuntien lähtöpysäkkinä sekä simulaattoriajotuntien suorituspaikkana. Lähimmät toimistopalvelut CAP-AUTOKOULU Tikkuri, kauppakeskus Tikkurin 1. kerros. Toimistopalvelut Tikkurissa ma-pe klo 13:00 – 17:00. Tervetuloa autokouluun!

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tikkurilan toimistopalvelut

Paikkakuntakohtaiset ajanvaraukset ja peruutukset sekä kokeisiin liittyvät asiat.
Laskutuspalvelun aukioloajat.

Valtakunnallinen asiakaspalvelu

Yleiset ajokorttiin ja autokoulukursseihin liittyvät asiat ja neuvonta.

Osoite ja aukioloajat

Tikkurilassa ei ole toimitiloja. Toimistopalvelut ovat Tikkurissa.

Vantaa Tikkurila, Tikkuri
Asematie 4-10
01300 Vantaa kauppakeskus Tikkurin 1. kerros

Ajotuntien aloituspisteet

Autolla
Mopolla
Moottoripyörällä
Simulaattorilla
Ajoharjoittelurata
  • UAR Vantaa
    Myllykyläntie 1, Vantaa
Toimipisteen palvelut

Henkilöauto

Suorita ajokortti autokoulussa tai opetusluvalla. Tuloksia tuottavat ja modernit opetusmetodit.

Mopo ja mopoauto

Kurssit ja mopo- ja mopoautoopetukseen. Ajo-opetusta keväästä syksyyn ja teoriatunteja läpi vuoden.

Mönkijä ja traktori

Kurssit mopolle, mönkijälle ja moottorikelkalle.

Moottoripyörä

Kurssit kaikkiin moottoripyörä­korttiluokkiin – myös korotuskurssit.

Opetuslupa

Kaikki sujuvaan opetuslupa-opetukseen: lain vaatima pakollinen opetus ja lisäpalvelut.

Ajokieltokoulutus

Suorita Poliisin kuljettajalle määräämä ajokieltokoulutus kätevästi verkkokoulutuksena.

Ajotaidon ylläpito

Palvelut seniorikuljettajille ja muut ajo-oikeuden ylläpitoon liittyvät koulutukset: mm. ajonäytteet, ajokyvyn arvioinnit ja poliisin määräämä ajokoe.

Lisäajotunnit

Yksittäiset ajotunnit kaikkiin korttiluokkiin.

Henkilökunta

Eemeli Pellinen

Liikenneopettaja
041 731 8357
eemeli.pellinen@cap.fi

Mikko Juntunen

Liikenneopettaja
041 731 2999
mikko.juntunen@cap.fi

Tarvo Kamar

Liikenneopettaja
040 142 7247
tarvo.kamar@cap.fi

Jani Rantonen

Liikenneopettaja
041 731 9550
jani.rantonen@cap.fi

Piia Tahvanainen

Asiakaspalvelukoordinaattori
040 142 7240
piia.tahvanainen@cap.fi

Jenni Puska

Aluepäällikkö
044 485 0583
jenni.puska@cap.fi

Etsi mitä tahansa