Hyppää sisältöön

CAP-Autokoulu Vantaa Tikkurila, Tikkuri

Vaihda toimipiste

Palvelukielet:

suomi, englanti

Uusi ja moderni CAP-AUTOKOULU Tikkuri löytyy Tikkurilan kauppakeskus Tikkurin 1. kerroksesta. Tikkurilan kävelykadulta pystyt kurkkaamaan sisälle viihtyisään toimistoomme ja voit nähdä iloisen sekä palvelevan henkilökuntamme. Tikkurin pisteellä suoritat niin henkilöautokortin, kuin mopon tai moottoripyöräkortinkin -astu sisään ja kysy lisää.

Nähdään Tikkurissa!

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tikkurin toimistopalvelut

Paikkakuntakohtaiset ajanvaraukset ja peruutukset sekä kokeisiin liittyvät asiat.
Laskutuspalvelun aukioloajat.

Maksutavat

Huomioithan, ettemme vastaanota kortti- tai käteismaksuja.

Valtakunnallinen asiakaspalvelu

Yleiset ajokorttiin ja autokoulukursseihin liittyvät asiat ja neuvonta.

Osoite ja aukioloajat

Toimistopalvelut

Asematie 4-10
01300 Vantaa

kauppakeskus Tikkurin 1. kerros

ma -
ti -
ke -
to -

Ajotuntien aloituspisteet

Autolla
  • CAP-Autokoulu Vantaa Tikkurila, Tikkuri
    Asematie 4-10
  • CAP-Autokoulu Vantaa Tikkurila, Tikkuri
    automaattiajot
Mopolla
  • CAP-Autokoulu Vantaa Tikkurila, Tikkuri
    Asematie 4-10
Moottoripyörällä
  • CAP-Autokoulu Vantaa Tikkurila, Tikkuri
    Asematie 4-10
Simulaattorilla
  • CAP-Autokoulu Vantaa Tikkurila, Tikkuri
    Asematie 4-10
Ajoharjoittelurata
  • UAR Vantaa
    Myllykyläntie 1, Vantaa
Toimipisteen palvelut

Ajokieltokoulutus

Suorita Poliisin kuljettajalle määräämä ajokieltokoulutus kätevästi verkkokoulutuksena.

Ajotaidon ylläpito

Palvelut seniorikuljettajille ja muut ajo-oikeuden ylläpitoon liittyvät koulutukset: mm. ajonäytteet, ajokyvyn arvioinnit ja poliisin määräämä ajokoe.

Henkilöauto

Suorita ajokortti autokoulussa tai opetusluvalla. Tuloksia tuottavat ja modernit opetusmetodit.

Lisäajotunnit

Yksittäiset ajotunnit kaikkiin korttiluokkiin.

Moottoripyörä

Kurssit kaikkiin moottoripyörä­korttiluokkiin – myös korotuskurssit.

Mopo ja mopoauto

Kurssit ja mopo- ja mopoauto-opetukseen. Ajo-opetusta keväästä syksyyn ja teoriatunteja läpi vuoden.

Mönkijä ja traktori

Kurssit mopolle, mönkijälle ja moottorikelkalle.

Opetuslupa

Kaikki sujuvaan opetuslupa-opetukseen: lain vaatima pakollinen opetus ja lisäpalvelut.

Henkilökunta

Anette Granlund

Liikenneopettaja
041 732 1043
anette.granlund@cap.fi

Laura Laaksonen

Liikenneopettaja
041 730 5478
laura.laaksonen@cap.fi

Päivi Puskala

Liikenneopettaja
044 485 0570
paivi.puskala@cap.fi

Eemeli Pellinen

Liikenneopettaja
041 731 8357
eemeli.pellinen@cap.fi

Mikko Juntunen

Liikenneopettaja
041 731 2999
mikko.juntunen@cap.fi

Kari Greus

Liikenneopettaja
044 485 0569
kari.greus@cap.fi

Piia Tahvanainen

Liikenneopettaja
050 441 0507
piia.tahvanainen@cap.fi

Sanni Tolonen

Myyntineuvottelija
098 870 4088
sanni.tolonen@cap.fi

Tia Salo

Asiakaspalvelukoordinaattori
098 870 4077
tia.salo@cap.fi

Jenni Puska

Aluepäällikkö
044 485 0583
jenni.puska@cap.fi

Etsi mitä tahansa